PRATİK BİLGİLER

» Amortisman Sınırı
» Vergiden Müstesna Yemek Bedeli
» Emlak Vergisi Oranları
» Fatura Düzenleme Sınırı
» Değer Artış Kazançları İstisna Tutarları
» Kıdem Tazminatı Tavanı
» Usulsüzlük Cezalarına Ait Cetvel
» Yıllık Ücretli İzinler

MUH. STANDARTLARI

Ülke içinde kullanılan muhasebe standartlarını uluslararası standartlarla bütünleştirebilmek için 1995 yılından bu yana 43 uluslararası muhasebe standardı Türkiye’ye ...

T.C. RESMİ GAZETE

DUYURULAR

BÜYÜK ZAFERİMİZİN 97.YILI KUTLU OLSUN!

Ülkemizi işgal eden emperyalist güçlere karşı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiğimiz Kurtuluş Savaşı 97 yıl önce bugün İngiliz emperyalizminin kuklası Yunan güçlerinin yenilgisi ile kesin zafere ulaşmıştır. 

Türk Milleti bu zaferle hiçbir gücün boyunduruğuna girmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir.Kurtuluş mücadelesi sürecinde emperyalist İngiltere’nin üzerimize sürdüğü Yunanlılarla hem yerli işbirlikçi hainlerle savaştık.97 yıl sonra bugün yeniden Vatan savaşı veriyoruz.Karşımızda İngiltere’nin yerini alan ABD Emperyalizmi ve onun maşası olan PKK ve FETÖ gibi işbirlikçi hain yapılar var.Ülkemizin bütünlüğünü ve Türk Milletinin birliğini ortadan kaldırmak için Suriye’nin kuzeyinden,Doğu Akdeniz’den,Ege’den Türkiye’ye silah doğrultuyorlar.Türk Milleti’ne diz çöktüreceklerini zannediyorlar! 

Türk Milleti diz çökmez. Başı dik ve onurlu bir Milletiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine bağlı Türk Ordusu kahramanca savaşarak PKK’yı hendeklere gömüyor,15 Temmuz darbe girişimini bastırarak FETÖ ’yü eziyor. Afrin ve Zeytin Dalı harekatıyla ikinci İsrail planlarını bozuyor ve toplamda ABD’yi yenilgiye uğratıyor.Şimdi sırada Fırat’ın doğusu var orada da en sonunda kesin zafere ulaşacağız.Bundan hiç şüphemiz yoktur.Ülkemizi böldürmeyeceğiz.Türk Milleti sonsuza dek birlik ve dirlik içinde yaşayacak.Türkiye Atatürk’ün ilkelerine bağlı kalarak üretim ekonomisine geçecek, Atlantik sisteminin dayattığı borçlanma ekonomisini terk edecek.Atlantik’te boğulmayacağız Avrasya’daki onurlu yerimizi alacağız. 

Bu inanç ve kararlılıkla büyük zaferin 97.yılını kutluyoruz. Yüce önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bize bu zaferi armağan edenleri saygı ve minnetle anıyoruz. 

Saygılarımızla 

TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ (T M B)

 Yürütme Kurulu adına 

Oktay Yeşilyurt    Belma Sabuncu 

Başkan                        Sekreter